OZONIZÉR - EFEKTIVNÍ LÉČBA AKNÉ

OZÓN - okysličuje, dezinfikuje, stahuje póry při akné, prokrvuje, vyhlazuje. Ozónový výboj likviduje mikroby a toxiny, které způsobují zánětlivá onemocnění pokožky. Ozón je rovněž vynikající na unavenou, zašedlou pleť, dodá pleti kyslík např. po dlouhé zimě nebo po nemoci.

Ozonizér je vysokofrekvenční přístroj, kdy působením velmi jemných statických výbojů přeměňuje kyslík na kůži na ozón.
Využití ozónu v kosmetice a estetické medicíně má dlouhou tradici.
 
 
Používá se především na:
  • ošetření akné a čištění mastné pleti, zlepšuje stahování pórů po hloubkovém čištění, zabraňuje znečištění pórů, a tím předchází tvorbě komedonů

  • dezinfekci a zklidnění kůže, zabraňuje zanícení kůže, má desinfekční účinky, zesiluje odolnost kůže vůči vnějším vlivům, vhodné je použít zejména po depilaci, epilaci a hloubkovém čištění

  • prevenci proti kuperóze (rozšířeným cévkám)

  • okysličení pleti

  • prokrvení pokožky

APLIKACE OZONIZÉRU

Ošetření se provádí pomocí skleněného aplikátoru plněného argonem , který má stejně jako ostatní vzácné plyny malý elektrický odpor a vede velmi dobře elektrický proud. Díky této vlastnosti v uzavřených trubicích , kterými prochází elektrický proud, vznikají elektrické výboje.

Působením vysokofrekvenčního výboje dochází v místě užití k přeměně kyslíku obsaženého v kůži na ozón. Ozón má zklidňující a desinfekční vlastnosti. Zanícené ranky se velice dobře zatahují a hojí. Vřídky a akné rychle zasychají.

 

KONTRAINDIKACE

 - u osob s kardiostimulátory, osob s epilepsií, u osob se zvýšenou reakcí na elektrické impulsy a v těhotenství